רחוב ההריון

עגלות לתינוקותפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

בחירת עגלה לתינוק נראית כביכול משימה קלה אך עם המבחר שיש היום בשוק הישראלי המשימה קשה ביותר! מגוון עגלות התינוק הוא עצום ומגוון וההורים הטריים העומדים בפני קניית העגלה לרוב מתקשים למצוא את העגלה המתאימה ביותר לצרכים שלהם.

תחילה נכיר קצת את ההגדרות בשוק- כי בטוח שבפעם הראשונה שמוכר ישאל אתכם אם אתם מעוניינים בעגלה משולבת או באמבטיה לא תבינו מה הוא רוצה מהרגלי הנקיון שלכם...

עגלת אמבטיה- זוהי עגלת התינוק הראשונית ביותר, אשר הדבר המשמעותי ביותר בה זוהי העובדה שהיא נשכבת ב180 מעלות. יתרונותיה בכך שהיא יכולה לשמש אף כעריסה לשינה בחודשים הראשונים (לרוב לא יותר משלושה חודשים) ואם התינוק שלכם הגיח לעולם בעונת החורף- היא עדיפה שכך שהיא מגוננת ומחממת את התינוק הקטן יותר מאשר העגלות בעלות המבנה הפתוח, העגלות מסוג האמבטיה לרוב יציבות יותר. חסרונה הגדול בכך שהאמבטיה עצמה משמשת לתקופת זמן קצרה מאד ואחר כך צריך מקום איכסון מספיק עבורה. וכן לאנשים שנוסעים הרבה בדרכים יש שיגידו שהיא מסורבלת מידי וכבדה.

 

יש עגלות משולבות  שהן גם משמשות כעגלת אמבטיה מלאה בשלב הראשוני- כאשר האמבטיה מעל או במקום התושבת המשמשת בהמשך והיא האמבטיה שיכולה לשמש ברוגע כתחליף עריסה ויש עגלות משולבות שמציעות מעיין ריפוד מיוחד שמתלבש על התושבת הקבועה, במצב זה העגלה יותר קלילה ומתקפלת בקלות אך לרוב לא ממליצים על סוג שכיבה זה כתחליף של ממש לעריסה.

התושבת הקבועה של העגלה תהיה בשימוש לרוב מגיל חצי שנה- בה התינוק הקטן  כבר לא כ"כ קטן והוא כבר מתחיל לזוז ולהתהפך ובמצב זה האמבטיה כבר לא בטיחותית עבורו. התושבת הקבועה בעגלה המשולבת נקראת עגלת טיולון בה התינוק כבר יותר במצב ישיבה, גם אם הוא לא ממש יושב יש כמה מצבי ישיבה שיכולים להתאים לו בכל שלב בהם הוא לאט לאט יותר רואה את העולם מהעגלה. בעגלות טיולון חשוב לשים לב האם רצונכם הוא שהתינוק יחקור את העולם וישב עם הפנים עם כיוון הנסיעה או שחשוב לכם שהוא יראה אתכם ואתם אותו בזמן הנסיעה ואז עגלה שנוסעת כנגד כיוון הנסיעה תתאים לכם יותר.

אם תינוק כבר גדול יותר ויושב ישיבת יציבה לרוב יש שיגידו שהם לא מוותרים על קניית עגלת הטיולון היעודית (ולא המשולבת) שכן היא הרבה יותר קלה וקומפקטית להורה אך חשוב לשים לב עד כמה היא נוחה לתינוק והאם הוא בגיל שהוא עדיין צריך את תכונות השכיבה או לפחות חצי שכיבה, יש את הטיולון הקלאסי אשר הוא מתאים לילדים מגיל חצי שנה- שנה שכן יש בו תמיכה רחבה יותר לגוף התינוק (גב ורגליים) ויש את הטיולון מסוג טיולון מטריה שהוא כבר לילדים שיושבים יציב, הוא מתקפל קטן מאד לשוקל מעט מאד אבל אין בו תמיכה מספקת לתינוקות הרכים יותר ובטח שלא פגוש קידמי בו התינוקות אוהבים לשים ידיים ולהתבונן על העולם.

יתרונות הטיולון הוא בעיקר במחיר במשקל ובקלות הקיפול אך יש סוגי טיולונים שפחות נוחים לתינוקות הרכים לשינה- דבר שקורה הרבה שהתינוק נרדם באמצע הטיול וכן הגלגלים שלו לא פעם נוחים פחות והנסיעה פחות חלקה בו- להורה ולילד.

הסוג האחרון והנוסף של העגלה היא העגלה הידועה בשמה- עגלת הנני אשר היא עגלה רב שימושית הבנויה מבסיס של גלגלים בצורה שעליו מתלבש ישירות הסלקל בלי תושבת עצמאית של העגלה. מומחים ממליצים לא להשתמש בתושבת הסל-קל במשך שעות רבות עבור התינוק לכן זוהי בדרך כלל עגלה נוספת הנוחה לנסיעות. אבל להורים המתניידים הרבה בדרכים היתרון בו שההורה לא צריך להוציא את התינוק הרך מהסל-קל לעגלה ולהחזיר אותו מהעגלה לסל-קל בנסיעות ולפעמים האפשרות לא להעיר אותו משינה- שווה את הכל. חשוב לציין שבעגלה מסוג זה יש לשים לב להימצאותו של תו תקן ישראלי וכן שלחגורה יהיו חמש נקודות עיגון.

 

עכשיו לאחר שסקרנו מעט את הסוגים השונים של עגלות התינוק יש לנו כמה טיפים לבחירת עגלה תינוקות -  מחיר, מהו המחיר שאתם מסוגלים להוציא על העגלה, אמנם היא

וצר חשוב אך התינוק הקטן יביא איתו עוד הוצאות גדולות וחשוב לשים לב שלא הוצאתם את כל הונכם בעגלה חדישה ואופנתית ונשארתם עם סכום הרבה פחות גדול למשך הגידול של התינוק החדש. כמו שציינו יש עגלות טיולון במחירים נמוכים במיוחד של 600-800 ש"ח שיכולות להוות גם עגלות שכיבה כמעט מלאה, ויש עגלות יוקרתיות משולבות שעולות גם כמה אלפי שקלים. יש אפילו לאחרונה אפשרות של השכרת עגלה לתקופה עם תשלום חודשי והשוכר יכול במחיר מקוזז מתשלום השכירות שלו לקנות את העגלה באמצע או בסוף תקופת השכירות.

יש עוד פרטים רבים בבחירת העגלה שכן לכל עגלה יש את הפונקציות המיוחדות לה אך נסיים בהמלצה אישית- שבו וחישבו מה יהיה השימוש השוטף בעגלה- נסיעות רבות, טיולי גינה והתאווררת, דרכי עפר במושב או הרצפה החלקה של הקניון... היכן תאכסנו אותה- בבית? אפשר להשקיע בעגלה מעט יותר יקרה, בחוץ? בחדר המדרגות? יש חשש יותר מגניבות לכן מומלץ ללכת על עגלה במחיר מתון יותר. מקומות אכסון בבית- האם יש לכם מקום לאכסן את חלק האמבטיה המתלבש על העגלה אחרי החצי שנה הראשונה ועד לשימוש הבא או שבכלל אין לכם מקום נוח לזה בבית או במחסן צמוד. ואחרי שאתם כותבים לעצמיכם 3 נקודות החשובות לכם בעגלה וכל מה שלא משנה לכם (פגוש אחורי לשימוש ההורה, סל תחתון רחב וכד') רק לאחר מכן תצאו לתור את החנויות כי ההיצע עצום ומבלבל ולא תמיד מה שנראה זוהר בהתחלה שימושי או נוח לעתיד.

 

בהצלחה!!

בייביז
אתר לקניות מקוונות לציוד תינוקות.
בייבי שופ
חנות מקוונת למוצרי תינוקות וילדים (עגלות, בטיחות, כסאות אוכל, ריהוט, מנשאים, צעצועים, מצעים, מוצרים קטנים).
שילב
רשת חנויות לאם ולתינוק: מיטות תינוק, לולים, עגלות, טיולונים, בגדי תינוקות ועוד...
פג ישראל - עגלות ועוד...
משווקת עגלות פג ומוצרי פג לתינוקות וילדים.
בייבי טבע
חנות המתמחה במוצרים טבעיים ואביזרים להריון, תינוקות וילדים. בנוסף בחנות עגלות לתינוקות.
בייבי לנד
חנות ריהוט, מיטות, לולים, עגלות, טיולונים, ביגוד וציוד לתינוקות.
בייבי קלאב
רשת חנויות למוצרי תינוקות: עגלות, מיטות, לולים, צעצועים, מצעים ועוד...
בייבי שיק - מוצרי תינוקות
צוות עובדי החנות ילווה אותך מרגע הגעתך לחנות ועד לאחר הלידה. הצוות ייעץ ויסייע לך לבחור מוצרי תינוקות וציוד מתאים ויעמוד איתך בקשר גם אחרי הלידה.
דוקטור בייבי - עגלות ועוד
ייצור, ייבוא ושיווק עגלות, טיולונים ומוצרי תינוקות.
מרבה ידיים
חנות יד שניה לילדים ותינוקות.
בייבי גארדן
חנות למוצרי תינוקות בדלית אל כרמל.
פצפונים
חנות למוצרי תינוקות ברמת גן עם כל הציוד הדרוש לתינוק: מיטות, כלי מיטה, צעצועים, עגלות, טיולונים ועוד...
קניון גוזלים
חנות וירטואלית עם מוצרים לאם ולתינוק.
בייביסטייל
חנות מקוונת למוצרי ואביזרים לתינוקות, ממקלות אוזניים ועד עגלות לפעוטות.
סודות
חנות למוצרי פעוטות (]מיטות, לולים, עגלות, ציוד נלווה ועוד).
מוצצים
מוצרים לתינוקות לרכישה אונליין.
רב קט פיפו
רשת חנויות בפריסה ארצית למוצרי תינוקות.
תינוקות זה אנחנו
תינוקות זה אנחנו הינה חנות ותיקה, המשווקת מוצרי תינוקות (חבילות לידה, עגלות, כסאות, מוצרי בטיחות ועוד) לרכישה אונליין.
בייבי דיל
חנות מקוונת למוצרי תינוקות כגון: טיולונים, עגלות, לולים, מיטות מעבר, בוסטרים ועוד.
קלימרו
עיצוב וייצור חדרי תינוקות וילדים, מיטות. בנוסף מכירת עגלות ומוצרים נוספים.
נאפ
כלי מיטה לתנוקות, עגלות, משחקים, מיטות, בגדים ועוד...
עגלות Baby Jogger
חברה מארה"ב שהמציאה את עגלות הספורט עם 3 הגלגלים.
moms
עגלות תינוק, מושבי בטיחות לרכב, מנשאים... הנחיות בטיחות, טיפים והמלצות לבחירת מוצרי תינוקות.
מטרנה - בחירת עגלה
מידע ועצות בעת בחירת עגלה לתינוק.
בייבי סטור שדרות
חנות מוצרי תינוקות.
אייה בייבי
מותג עגלות תינוק תוצרת הארץ. כולל עגלות משולבות, טיולונים, עגלות תאומים, תיקים לעגלה ואביזרים. ממוקמים בחולון.