רחוב ההריון

����פיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

הנקה

הנקה היא התזונה הטובה ביותר לתינוק, על זה אף אחד לא יוכל לחלוק. חלב אם משתנה על פי צרכי התינוק החל מהקולסטרום שמגיע בהנקות הראשונות אך המשמעותיות ועד לשינוי הריכוזים בחלב האם על מנת שיתאים באופן אופטימלי לתינוק המתפתח. רשת האינטרנט מלאה במידע לגבי ההנקה- החל מפורום הנקה שעוזר בשיתוף של נשים במידע ותמיכה בנוגע להנקה, אמנם ההנקה היא רצויה לרוב הנשים אך עדיין זוהי משימה לא פשוטה ומגבילה מאד גם אם היא הולכת בקלות יחסית. רק שתדעי, שהנקה ועישון לא הולכים טוב ביחד ואם לא הפסקת לעשן בהריון ובריאות תינוקת חשובה לך את עדיין יכולה לעשות את השינוי למען בריאותו, ובריאותך!

במידה וישנן תקלות או קשיים בהנקה והיא לא הנקה טובה או הנקה נכונה, לאם ולתינוק- חשוב לדעת שהיום יש הרבה אפשרות להיעזר החל ממידע נגיש וזמין באתרי האינטנט, בפורום הנקה, לימוד בעזרת צפיה בסרטון הנקה תמונות שונות שכל אלה יכולים ללמד אותך כיצד לחבר את תינוקת אליך באופן הטוב ביותר, ישנו אירגון בשם "ליגת לה לצ'ה" שמתנדבות בו נשים עם ידע נרחב בהנקה והן נותנות יעוץ זמין בחינם בטלפון או אם התמזל מזלך ויש לך מתנדבת כזאת באיזור אז גם בפגישה בחינם או בעלות סמלית בלבד הכל מתוך תחושת שליחות לעזור ואם המניקה ולתמוך בהנקה, במידה והבעיה ממשיכה ומקשה על ההנקה וכל הפיתרונות עד עכשיו לא עזרו- שווה להשקיע סכום כסף בפגישה מקצועית אצל מדריכת הנקה או אפילו יועצת הנקה שמומחית באופן מקסימאלי בהנקה, בבעיות שעלולות להיווצר במהלכה ובמגוון הדרכים בהן ניתן להתגבר עליהן. חשוב לציין שגם לנשים שההנקה הולכת להן באופן נפלא ומקסים הרבה פעמים היתה התחלה לא קלה ולעיתים אף מייסרת שלא דרשה טיפול מיוחד  אלא שהזמן עשה את שלו והגוף למד את התפקיד החדש שהוטל עליו עם סיום ההריון והיה צריך את תקופה ההסתגלות שלו.

שאיבת חלב- ישנן נשים שלא מוכנות לשמוע על האופציה של שאיבת חלב אם אך אחרות יטענו שלולא השאיבה הסדירה, שאיבת חלב אם בכמות ובאופן קבוע בנוסף להנקה- ההנקה לא היתה מחזיקה אצלן מעמד הן מצד התפוקה שלה והן מצד היכולת שלהן להיות זמינות כל הזמן לתינוק שלי לשלם את מחיר הבקבוק תמ"ל כמו מטרנה, סימילאק או אופטימל בתמורה לחופש. לשאוב חלב זוהי משימה לא פשוטה- אז איך שואבים חלב אם? מומחיות בעניין טוענות שצריך ללמוד כיצד לשאוב לבד בשאיבה ידנית על מנת שתהיה אפקטיבית או שנצרכת הצטיידות במשאבת חלב ידנית, משאבת חלב חד צדדית או משאבת חלב דו צדדית שהיא ההכי משוכללת כיום.

יש פירמות  וסוגי משאבות חלב שממש מחקות את פעולת היניקה של התינוק ועוזרות לשיקום ויצירה מחודשת של משק חלב אם תקין לעומת אחרות שמרוקנות מחלב בלבד בלי יתרון מעבר.

חימום חלב אם- את חלב האם יש לחמם בעזרת שימוש בכלי מלא מים חמימים (לא רותחים!!!)  שיעזור בחימום חלב האם באופן הדרגתי שמחד ישמור על התכונות הסגוליות שלו ומאידך יתחמם ויהיה ערב לחיק התינוק הקטן. חשוב לדעת על זמני תפוגת חלב אם במידה ונשמר כראוי או שלא במקרר או במקפיא או סתם נשכח עם השולחן- ולבדוק על פי הנהלים אם חלב האם טרי ושמיש או שהוא חלב אם מקולקל- ואז- כן בוכים על חלב שנשפך...

תזונה בהנקה- תזונת האם המניקה משמעותית מאד לייצור חלב אם ואיכותו, אמנם ישנה אמורה שתמיד חלב אם הוא עדיף גם אם תזונת האם לא תכלית הבריאות אבל מעבר לכל חשוב לזכור שתקופת ההנקה גוזלת מהאם המניקה הרבה מאד כח ואנרגיה (שהיא מתבטאת גם בשריפת קלוריות בכל הנקה, תאמיני או לא...) ומקור הכח הזמין ביותר שהיא צריכה לדאוג לעצמה זוהי תזונה מזינה ובריאה לעצמה שיהיה לה קודם כל כח להניק ולטפל בתינוק החדש ואם תזונתה תהיה מאוזנת מבחינת אבות המזון היא יכולה להיות לפחות בטוחה שבעניין ההנקה תזונה זו תהיה המקור הטוב ביותר לחיים עבורו, היא דואגת לו למזון הטוב ביותר ללא סייגים.

הנקה וצום- נשים דתיות ומסורתיות רבות מוטרדות מאד מהשאלה האם הנקה וצום יכולים ללכת יחד, נושא זה סבוך למרות שהאמירה ההלכתית הראשונית היא שאת הצומות תשעה באב ויום הכיפורים לא מבטלים בגלל הנקה, בזמן הנקה צום אמור להיות כזה שבו מורידים פרופיל ונחים עד כמה שניתן ואפילו מגייסים את הבעל לקחת פיקוד על הילדים בלעדית ובלבד שהאם המניקה תצליח לצום עד הסוף למרות היותה מניקה. הצום ביום כיפור הוא מדאורייתא- גם לאם המניקה. חשוב לסייג ולאמר שישנם שיעורים שניתן להקל בהם בהוראה ספציפית של רב עם הדרכה מדוייקת למצב הנתון עם השקלול של כל המשתנים האישיים של כל אם ומשפחה בפני עצמה.

הפסקת הנקה- מתי מפסיקים להניק?

קודם כל סיבה אחת להפסקת הנקה היא שנוצר מצב של הנקה בהריון, הנקה בזמן הריון לא מתאימה לכל הנשים והיא עלולה להחליש מאד. אם החלטת להמשיך להניק בזמן הריון- חשוב שתקפידי לעקוב שאת עדיין מסוגלת לכך ולא שאחד בא על חשבון השני או שחלילה שנים יבואו על חשבונך. באותו עניין אך שונה, הנקה ומחזור אינם סותרים וחוץ מדחיה זמנית לפעמים של התינוק כי יש הנחה שלעיתים בזמן המחזור החודשי החלב משנה מטעמו- אין שום מניעה להניק בזמנים אלו כשאר הזמנים.

אם נמאס לך מאד והילד כבר אוכל מכל הבא ליד סביר להניח שאת יכולה להתחיל להוריד הנקות ולראות לאן זה יוביל אתכם- אולי ההפחה בהנקות תתן לך להנות משתי הנקות טובות ומתפנקות לך ולתינוק? אולי הפינוק של לא להכין בקבוקים בלילה ואחרי זה שיחכו לשטיפה בבוקר יגבר על הצורך לא להניק? לכל אמא ותינוק ייחודיים שפה משלהם- לפעמים האם מאד רוצה להניק עדיין אבל התינוק מחליט שדי, לפעמים התינוק או שהוא כבר פעוט היה מאד רוצה בקרבת ההנקה אך האמא החליטה שזה מספיק לה (כל אמא והתקופה שלה). חשוב לדעת שההמלצה בארץ היא הנקה בלעדית עד גיל חצי שנה ועד גיל שנה להמשיך בהנקות הנצרכות כהשלמה למזון המוצק- ותבוא תיכף תומכת ההנקה או היועצת הנקה ותגיד שגם אחרי גיל שנה חשוב להמשיך להניק- אפילו עד גיל שנתיים. ואנחנו נוסיף- שאם זה טוב ומתאים לך ולתינוקך- אין ספק שהנקה היא הביטוי לדבר הכי נפלא בעולם. 

 

ענת יערי
הומיאופתית קלאסית, מדריכת הכנה ללידה ומדריכת הנקה מוסמכת .
דולה
מאמרים ומידע בנושאי הריון, לידה, תינוקות, הנקה ומשפחה.
starmed-פורום הנקה
פורום הנקה באתר STARMED
פילפלים-פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה באתר פילפלים.
חבר'ה פורומים- הריון לידה והנקה
פורום הריון לידה והנקה באתר היידפארק.
ynet-פורום הנקה
פורום הנקה באתר ynet.
תפוז-פורום הנקה
פורום הנקה באתר תפוז.
doctors-פורום הנקה
פורום הנקה באתר doctors.
ליגת לה לה צ`ה
הסניף הישראלי של הארגון הבינלאומי, שמטרתו לספק מידע על הנקה ותמיכה לאמהות מניקות.
כריתי
כריות בריאות, בעיצובה של תמר בשן, המסייעות בעת ההריון.
יפית בוגנים
מדריכה להכנה ללידה ולהנקה.
לסלי
מיילדת מוסמכת, מדריכת הכנה ללידה ומתאמת הנקה.
ללדת באהבה
במשך תשעת חודשי הריון את מדמיינת לידה, מצפה לידה, חוששת לידה, מתרגשת לידה. אתר ללדת באהבה אשר מנוהל ע"י קרן בישנטיין בא לתת מענה והכנה לכל אישה בהריון. לידה משמעות רוחנית עמוקה, והשפעה רבה על חייך, על חיי ילדך ועל משפחתך בכלל. ולכן כדאי להתכונן ללידה, אנחנו כאן כדי להכין אותך.
קורס לייעוץ הנקה - בתיה דיוויס
קורס ללהכשרת מדריכות הנקה, וייעוץ להנקה. ממוקמת בירושלים.
ענת ברגר
הכנה ללידה, הנקה והורות ראשונית.
אטי כץ
קורסי הכנה ללידה, הכנה להנקה, סדנאות אמהות - תינוקות.
יונת ארד - נגיעות של אמא
מדריכת הכנה ללידה, מלווה בלידה,מפגשי אימהות ותינוקות. מלווה ותומכת בהריון,בלידה,בהנקה ,ואחרי הלידה. קורסי הכנה ללידה פרטיים ובקבוצה.
גלית מוריה - שלגי
קורס הכנה ללידה בחיפה ובקריות, הכנה ללידה, ליווי בלידה, הנקה.
מרינה גלנץ - הכנה ללידה והדרכת הנקה
קורסי הכנה ללידה באשדוד, על ידי מדריכה מוסמכת.
חלב M
בגדי הנקה מעוצבים אשר יאפשרו לך להניק בנוחות ובדיסקרטיות ולהישאר אופנתית.
חוכמת השבט
סדנאות לאמהות ותינוקות בירושלים- עיסוי תינקות, ליווי התפתחותי, מפגשי אמהות, וכן אנשי מקצוע למשפחה-סופר נני, מטפלת בבעיות התפתחות לתינוקות, יועצת הנקה ועוד.
לינוק
מטרת האתר לספק ידע אודות הנקה ונושאים נלווים.
הנקה טובה
החנות למוצרי הנקה.
עינת אהרן
דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה מוסמכת, מדריכת אמהות ותינוקות, ומדריכת עיסוי תינוקות, הכנה להורות והכנה להנקה.
סטודיו yug'z
סטודיו להריון, לידה והורות. סטודיו אינטימי ומחבק, במרכז רעננה, שנולד כדי להעניק לך את הליווי, התמיכה וההדרכה בתקופה חשובה זו בחייך; בהריון שלך, בלידה שלך, ובצעדייך הראשונים כאם וכמובן גם להעניק את ליווי ותמיכה לתינוקך.
הנקה טובה
החנות למוצרי הנקה !