רחוב ההריון

שמות לבניםפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

 

 

שם לתינוק- שמות לבנים- שם לבן החדש שבא לעולם

 

שמות לבנים, השמות כל כך מגוונים וכל הורה שעומד לפני ההחלטה של בחירת שם לילד יכול להרגיש ממש חסר אונים. משמעות שמות לבנים ופירושי שמות זה עולם אינסופי שכל אחד מחפש את משמעות שמות מהמקום אליו הוא מתחבר. אנו נעזור לכם לבדוק מה אתם רוצים ועל ידי כך תהיו יותר ממוקדים ומודעים איזה סוג של שם אתם מחפשים לבנכם הקטן שנולד או שעדיין נח לו בבטן.

 

האם יש לכם מישהו במשפחה שמצפים מכם לקרוא על שמו או שאתם מעוניינים בכך?

לעיתים במשפחות מסויימות ישנה ציפיה מאד גדולה לקרוא שם לתינוק על שם סב שנפטר או במשפחות ספרדיות נפוץ העניין לקרוא על שם האב של ההורה כסגולה לחיים ארוכים. אם כך המצב במשפחותיכם חשוב שתבררו אם עצמכם מה עמדתכם בעניין ולהחליט האם לקרוא מאחד מהשמות הללו כשם ראשון, כשם שני או כלל לא. המצב של קריאת שמות לילד במצב כזה יכול להיות רגיש מאד- שימו לב שיש משפחות שהדבר מאד משמעותי בהן והן עלולות לצאת מפרופורציות אם לא עמדתם בציפיות המשפחתיות.

 

האם אתם דתיים או בעלי רגשות משמעותיים לתנ"ך? רואים זאת מאד שלאנשים דתיים יש העדפה לשמות מהתנ"ך, שמות לבנים מהתנ"ך הם רבים וכל אחד הוא שם בעל משמעות עמוקה. אברהם שה' שינה את שמו, יצחק שנקרא כך בגלל צחוקה של שרה, שמיעת ה' את האם היולדת יצרה את השם שמעון והן על זאת הדרך. השמות לבנים מהתנ"ך בחיפוש עמוק יכולים להיות מאד מגוונים ולעיתים אף חדשניים בניגוד לדעה הקיימת לפעמים שהם מיושנים מאד. אז אם מצאתם שתחום זה מדבר אליכם אתם יכולים לקחת רעיון מפרשת השבוע או ההפטרה שנקראו בשבת שקשורה לזמן הלידה או למצוא דמות משמעותית בתנ"ך שאתם מעריכים ומתחברים אליה ולקרוא בשם זה לבן החדש. ישנו אתר ידוע בשם מוריה שהוא אתר המביא את השמות והפירוש לשמות, חשוב לציין שהאתר הינו בעל אופי דתי אך יש בו את פירוש השמות הדתיים וכן משמעות שמות הכללים גם כן.

 

 

האם אתם אתם מעוניינים בשמות לפי הקבלה או שמות לפי הנומרולוגיה?

יש אנשים שחשוב להם מאד לדעת שהשם לבן שבחרו הוא שם שנחשב כבעל מזל טוב על פי הקבלה או על פי הנומרולוגיה, אם אתם כאלה- מהם שמות מהקבלה שידועים כטובים ניתן לברר אצל רבנים מומחים לעניין וכן בתחום שמות טובים מהנומרולוגיה- כדאי לברר זאת אצל נומרולוג. חשוב לבדוק שהאנשים והרבנים שאליהם בחרתם ללכת ידועים כאנשים אמינים ובעלי שם טוב.

 

האם אתם מעוניינים לקרוא לבנכם בשם מודרני/שם לועזי או שם עברי דווקא?

ישנם הורים שחשוב להם שהשם של בנם יהיה שם נפוץ גם במחוזות שמעבר למדינת ישראל- להם שם כמו ג'יי יהיה מתאים בהחלט.  לעומתם ישנם הורים שהם מחפשים שמות לתינוקות הם יהיו מעוניינים דווקא בשמות עבריים- בקרב אלה ישנם הורים המחפשים שמות שכיחים שהם שמות נפוצים ושמות פופולארים יותר ויש הורים שמחפשים רק שמות מקוריים כדי שלא יהיה לו בכיתה עוד 4 יאירים כמוהו.

 

האם אתם מעוניינים לקרוא לבן בשמות רק של בנים?

יש הורים שאוהבים שמות יוניסקס שהם שמות הנפוצים המתאימים לבנים ולבנות יחד, ויש שמות שהם שמות של בנים בלבד. לכל אחד העדפה שונה- חשבו מהו הכיוון המועדף עליכם.

 

האם רצונכם בקריאת שם המתאים לחגים או שם המתאים לעונות השנה?

הורים הרבה פעמים אוהבים לקשר את שם הבן לתקופה בה הוא נולד, בין אם השם הוא שם שקשור לחגים שנולד קרוב אליהם ובין אם השם מתאים לעונות השנה השונות לפי הזמן בו הוא נולד.

מלאכת הקריאה בשם היא לא פשוטה כמו שראיתם. נסו לגבש עמדה לפי מה שכתבנו לכם כאן וכנסו לאתרים בהמשך שמביאים דוגמאות לשלל השמות הקיימים. בהצלחה!

 

 

 

 

 

 

צבי שקולניק
שמות לבנים.
עולם התינוק
אתר בעברית המציע עצות וכללים בבחירת השם.
zooloo
אתר בעברית המציע שמות ופרשנויות.
Baby Names
האתר אמנם באנגלית, אבל ניתן למצוא בו שמות מכל השפות.
שילב - שמות לבנים
רשימת שמות לבנים מאתר שילב.
שילב - שמות לבנות
רשימת שמות לבנות באתר שילב.
גוזלים - שמות
מאגר שמות לבנים ולבנות.
מטרנה - שמות לבנות
רשימת שמות לבנות באתר מטרנה.
מטרנה - שמות לבנים
רשימת שמות לבנים באתר מטרנה.
שמות - mamy
רשימת שמות לבחירה לבנים ובנות.
לתינוק לילד ולגיל הרך
האתר לתינוקות ולילדים ולהוריהם. באתר תמצאו מגוון של שמות לילדים, מאמרים וכתבות לגיל הרך.
נענע - שמות לילדים
שמות לילדים בפוטל נענע "אמא".
בת או בן
אתר השמות הישראלי מציג רשימת שמות לבנות, שמות לבנים, איך לעשות בן, איך לעשות בת, תכנים, רעיונות, הצעות וטיפים של בנים בנות...
שמות האדם
האם יש השפעה לשם האדם על חייו?