רחוב ההריון

שמות לבנותפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

שם לתינוקת- שמות לבנות- שם לבת החדשה שבאה לעולם.

 

אם אתם כבר יודעים למה אתם בדיוק מצפים בלידה הקרבה- וזאת במקרה בת, קרוב לוודאי שתתחילו להיות מוטרדים בשאלה: איך נקרא לה? אם אתם מחפשים שמות לבנות יש שיגידו שזכיתם- שלבנות יש המון שמות יפים לעומת השמות לבנים. כל הורה היה רוצה לקרוא לביתו בשם לבת שיהיה שם יפה מצד אחד, שם מקורי מעט (או הרבה) מצד שני אבל שיהיה קצת בשמות השכיחים לבנות כדי שהיא לא תצטרך לאיית את שמה בכל פעם שהיא אומרת איך קוראים לה. ההחלטה בקריאת שם לבת היא לא פשוטה כלל, שכן השם שאתם תבחרו לה ברגע הלידה ילווה אותה בכל צעד ושעל שלה- אף הורה לא רוצה שהשם שהוא נתן לביתו יהיה בסיס לשינוי שלה בעתיד. על מנת להקל עליכם מעט בחיפוש- קיבצנו עבורכם את כל אתרי השמות המוכרים ולפני זה- בואו נחשוב יחד מהם הדברים החשובים לכם בקריאת שם לילדה שלכם על מנת שיקל עליכם במעט את החיפוש והתלבטות.

 

קריאה על שם- ישנן משפחות שנושא קריאת שם לתינוקת החדשה על שם סבתא של הוריכם, שלכם או של התינוקת החדשה (אצל ספרדיים קריאת שם- על שם סבתא בחייה, זוהי סגולה לאריכות ימים למי שקראו על שמה). חשוב לדעת ולהיערך לכך מראש- אתם יכולים ללכת לגמרי אם רצון המשפחה לקרוא על שם אם זהו רצונכם כהורי התינוקת גם כן ולקרוא על שם הדמות המשמעותית בשם ראשון, אם השם הוא פחות מהשמות הפופולארים, מהשמות הנפוצים היום או שאתם חושקים לקרוא בשם אחר- אתם יכולים להוסיף את השם המובקש כשם שני- שימו לב שיש משפחות שעבורם קריאה בשם שני לא נחשבת כלל ואתם יכולים למצוא את עצמכם בתסבוכת משפחתית בלי שתשימו לב לכך. האפשרות השלישית שתמיד קיימת היא לא לקרוא על שם כלל- אלא רק שם שאתם חפצים בו- במצב כזה אם המשפחה היא אחת שיכולה להפגע מהעניין שווה לשקול שיחת הכנה לפני גילוי השם הנבחר, אולי זה יעזור- ואולי לא... לפחות תדעו שניסיתם למנוע בלאגן.

 

שמות מיסטיים- שמות לפי הקבלה- שמות לפי הנומרולוגיה-

אם אתם מהאנשים שמחוברים למיסטיקה וללא נודע, יש סיכוי שתרצו לבחור באחד משני סוגי השמות:

שמות מהקבלה- ידוע שישנם שמות טובים מהקבלה ויש חלילה גם שמות פחות טובים, להורים שהדבר חשוב שהשם יהיה שם טוב על פי הקבלה, ישנה אפשרות ללכת להתייעץ עם רב מקובל שהם בקשר איתו או שניתן לקבוע איתו פגישה להיתייעצות. חשוב לדעת שרב מקובל אמיתי לא ידרוש מכם כסף עבור הפגישה- אולי כך תדעו לסנן מיהו מקובל אמיתי איתו אתם רוצים ללכת להתיעץ.

שמות מהנומרולוגיה- אם אתם מתחברים לתחום הנומרולוגיה, שמות זהו עולם שלם של מספרים. מהו שם טוב על פי הנומרולוגיה אפשר לדעת בעזרת פגישה עם נומרולוג מומחה לענייני שמות, ובעזרת פגישה לראות מהם השמות שמתאימים לכם לקרוא לבתכם, ומתוכם תבחרו.

 

שם לבת מהתנ"ך- שמות לבנות מהתנ"ך- אם אתם אנשים דתיים וגם אם כלל לא- אבל יש לכם חיבור לספר התנ"ך והדמויות המשמעותיות שבו, יש סיכוי שתרצו לבחור שם לילדה שלכם הלקוח מתוך התנ"ך. ישנם הרבה מאד שמות לבנות מהתנ"ך: שמות האימהות- שרה, רבקה, רחל ולאה, דבורה הנביאה, מיכל ביתו של שאול, נעמי או רות המואביה ממגילה רות ועוד המון שמות יפים, שמות מסורתיים וחלקם גם מהשמות השכיחים היום ולא רק במגזר הדתי. אתם יכולים לקחת רעיון לשם לבת מהתנ"ך מפרשת השבוע או ההפטרה שנקראו בשבוע בו התינוקת נולדה או בכלל מדמות משמעותית שאתם רוצים שבתכם תלך לאורה ותהיה קרויה על שם. אתר הידוע בתחום זה של פירושי השמות ודואג להסביר לנו מהם משמעות השמות התנ"כים ובכלל השמות הכלליים זהו אתר מוריה.

 

שמות הקשורים לחגים- שמות הקשורים לעונות השנה-

מאד נפוץ לקרוא לבת שנולדה לפני החגים או במהלכם חגית כמבשרת החגים או תמר לילדה שנולדה בט"ו בשבט, לילדה שנולדה אם בא הסתיו אפשר לקרוא פשוט סתיו ולתינוקת שנולדה עם חודש סיוון ניתן לקרוא סיוון. האופציה הנוספת העומדת לפניכם היא קריאת שם לילדה על פי הזמן בוא היא נולדה- יכולה להיות אופציה רלוונטית מאד עבורכם אם היא נולדה בזמן שנושא עימו שם משמעותי שאתם אוהבים.

שמות יוניסקס- שם לבנות בלבד-

הורים הרבה פעמים אוהבים שהשם שהם נותנים לביתם יהיה שם הידוע כשם של בת בלי האפשרות להתבלבל אבל היום לאט לאט השמות יוניסקס נכנסים מאד למודה כשמות שבאופנה גם לבנות: אופיר, יובל מעיין ועוד דומים יכולים לשמש היום ברחוב כשמות של בנים ושמות של בנות יחדיו. אז אם תשמעו את הבן שלכם מספר ש"יובל הבת" עשתה לו כך וכך- תבינו שיש גם יובל הבן, והשם ניתן על מנת להבדיל בין המינים אם השם שלהם הוא זהה.

 

שם מודרני- שם לועזי- שם שכיח- שם עברי-

קורל לדוגמא הוא שם לועזי אך גם בישראל הוא שם שכיח (שם שכיח משמעו שם נפוף, שם פופולארי). סוג ההורים שאוהבים שמות לועזיים כאלה יהיו שמחים לבחור בשם שיהיה מהשמות הנפוצים והמתקבלים גם מעבר לגבולות המדינה. שם זה התחיל פעם מהשמות המקוריים בארץ אבל היום אל תחיו באשליה שאם קראתם בשם קורל לבתכם הקטנה היא תהיה היחידה בגן- לרוב מי שמחפש שם מקורי הולך על דברים חדשניים יותר. יש הורים שחשוב להם דווקא השם שיהיה שם עברי- בעל משמעות יפה, פשוטה או עמוקה דווקא בשפה העברית, הורים אלה לרוב יהיו הורים ישראליים משני הצדדים ובעלי רגשות חמים לשפה העברית.

 

כעת, אחרי שהעלנו לכם מעט נקודות למחשבה כשאתם מחפשים שמות לתינוקות, גשו למלאכת החיפוש- תגלשו באתרי השמות, פתחו תנ"ך, לכו למומחה הקרוב ללבכם בענייני השמות והעיקר שיהיה בהצלחה!

 

 

 

 

 

 

 

צבי שקולניק
שמות לבנים.
עולם התינוק
אתר בעברית המציע עצות וכללים בבחירת השם.
zooloo
אתר בעברית המציע שמות ופרשנויות.
Baby Names
האתר אמנם באנגלית, אבל ניתן למצוא בו שמות מכל השפות.
שילב - שמות לבנים
רשימת שמות לבנים מאתר שילב.
שילב - שמות לבנות
רשימת שמות לבנות באתר שילב.
גוזלים - שמות
מאגר שמות לבנים ולבנות.
מטרנה - שמות לבנות
רשימת שמות לבנות באתר מטרנה.
מטרנה - שמות לבנים
רשימת שמות לבנים באתר מטרנה.
שמות - mamy
רשימת שמות לבחירה לבנים ובנות.
לתינוק לילד ולגיל הרך
האתר לתינוקות ולילדים ולהוריהם. באתר תמצאו מגוון של שמות לילדים, מאמרים וכתבות לגיל הרך.
נענע - שמות לילדים
שמות לילדים בפוטל נענע "אמא".
בת או בן
אתר השמות הישראלי מציג רשימת שמות לבנות, שמות לבנים, איך לעשות בן, איך לעשות בת, תכנים, רעיונות, הצעות וטיפים של בנים בנות...
שמות האדם
האם יש השפעה לשם האדם על חייו?