רחוב ההריון

פוריותפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

פוריות

 

כידוע, לא כל זוג שמנסה מספר חודשים להכנס להריון ולא הצליח עדיין צריך לדאוג שמה יש לו בעיית פוריות, ההגדרה וההמלצה הרפואית היא האם לא ידוע על בעיה מיוחדת בפוריות הגבר או בפוריות האישה, להמתין שנה של נסיונות אפקטיבים שלא הצליחו לפני שפונים לברור באפיק הרפואי- תתפלאו אבל רוב הזוגות יכנסו להריון במהלך שנת הנסיונות הזאת ורק כ10%-15% יתגלו כסובלים מבעיה כשלהי של אי פוריות.

פוריות טבעית, שבא כל המערכות של הפיריון עובדות כראוי יוצרת הצלחה של רק 20%-30% ביצירת הריון בכל חודש, והיות וביוץ יש רק פעם בחודש- כך שאם לא הצליח בחודש הבא הפעם הבאה שתהיה אפקטיבית לנסיון להרות היא רק בחודש הבא, ושנה שלמה פירושה 12 הזדמנויות של כניסה להריון שלא צלחו.

 

תחילה נברר מהן הסיבות בהן יש סיבה רפואית הגיונית להתחיל ברור לפני תום שנת הנסיונות:

*אם אחד מבני הזוג עבר טיפולי כימוטרפיה או קרינה במהלך חייו.

*אם ידועה בעיה כלשהי בפוריות האישה- ביוץ לא סדיר שאפשר לגלותו על ידי מחזורים לא סדירים, בעיה ידוע בתפקוד החצוצרות.

*אם גיל האישה מעל 30-35 והנסיונות של הזוג במשך ששת החודשים הראשונים היו מכוונים לזמן הביוץ בעזרת שיטות שונות של חום השחר ובדיקת ביוץ.

 

פוריות הגבר-

פוריות הגבר היא מאד ממוקדת ובעיה אפשרית יכולה להיות רק בתאי הזרע- בין אם יש כמות קטנה של תאי זרע או כלל לא קיימת, בעיות במבנה תאי הזרע או שיש להם רמת תנועתיות נמוכה יחסית שמקשה על ההפריה של הביצית.

הסיבות האפשריות לבעיות בפוריות גבר ממוצע הן: בעיות הורמונליות שונות, אורח חיים לא בריא (שתיית אלכוהול, נטילת סמים או עישון קבוע), דלקת באשכים, מבנה אשכים לקוי באופן מולד, סתימה בצינורית הזרע והתרחבות כלי הדם באיזור. בעיות הפריון של הגבר הן המקור לכ40% של בעיות בפוריות.

טיפול בבעיות פוריות אצל הגבר- עיקר הפתרון הקיים היום לבעיות בפוריות הגבר הוא הפגשה מלאכותית של הזרע בשליפה רפואית והביצית בטיפול שנקרא הפריה חוץ גופית, בעזרת התערבות רפואית זאת ההפריה החוץ גופית פותרת כמעט באופן מוחלט את רוב בעיות פוריות הגבר.

 

פוריות האישה-

בעיות פוריות האישה הן בניגוד לגברים יכולות לנבוע מכשלים במערכות שונות ומגוונות בגוף האישה- תסמונת השחלה הפוליסיסטית שמתבטאת בהיעדר ביוץ בשחלות מורחבות המכילות ציסטות וכן בעיות בביוץ ובעיות הורמונליות שיכולות לנבוע מגיל מבוגרת של האישה, מצב נפשי בעייתי, מחלה כשלהי. בעיות של תפקוד הביציות ובשלותן יכולה לנבוע מלקיחה קבועה של תרופות מסויימות שיש להן השפעות תרופיות על המערכות הפריון של האישה. בעיה בקליטת העובר ברחם בין אם הוא לא מצליח לקלוט את העובר ולהזין את העובר מלכתחילה ובין אם הוא לא מאפשר לו גדילה אופטימלית לאורך הזמן וגורם להפלה. חסימת חצוצרות יכולה אף היא לגרום בעיה בפריון האישה שכן אם ישנה חסימה אין אפשרות להפריה בין תאי הזרע שרוצים להגיע אל הביצית

מקבץ קצר של הפתרונות אותן מאפשרת הרפואה בבעיות של אי פריון-

הרפואה היום מאפשרת שיטות ואפשרויות שונות לעקוף ולהתגבר על הבעיות השונות הן בפוריות הגבר ובין הפוריות האישה והיום אצל לא מעט זוגות שלא צלחו את השנה הראשונה הדרך לתינוק המיוחל גם עוברת אצל רופא המומחה בבעיות פוריות.  פתרונות הרפואה לבעיות אי פריון הגבר או אי פיריון האישה הן- טיפול תרופתי, טיפול כירורגי כהפריה חוץ גופית במקרים של בעיות מבניות או חסימת חצוצרות וכד', טיפולי פוריות שונים ובינהם העברת גמטות לחצוצרה, החדרת הביצית אל החצוצרה או מיקרומניפולציה. טיפולי השבחת הזרע לפני ההפריה החוץ גופית, הזרעה תוך רחמית ועוד.

תמיכת הרפואה המשלימה בטיפולי הפוריות- רפואה אלטרנטיבית כתמיכה בפוריות-

דיקור סיני הוא הידוע כתומך טיפולי פוריות, לקיחת תוספים וויטמינים חיוניים, טיפולי עיסוי ממוקדים לאיזורי הפריון של האישה, הומאופטיה ועוד.

תקופת הנסיונות כניסה להריון במיוחד לאחר שמתגלה בעית פוריות כלשהי ידועה כתקופה לחוצה ומתוחה במיוחד, דבר שלכשעצמו אינו מביא לטוב בנסיונות הכניסה להריון. היום- בעולם הוירטואלי יש אפשרות להיעזר בפורומי פוריות שונים ברשת לפי חיבור והרגשה אישית,  לכל בעיות פוריות פורום מתאים- פורום פוריות תפוז, פורום פוריות כיפה ובהם ישנה אפשרות לפורום פוריות חברתי תמיכה- שאם אתם תוהים מה זאת הסיסמה הזאת, מדובר בפורום פוריות בכיפה או תפוז ואחרים שלא מעוניינים לחלוק מהחויות השונות שעוברות עליהם לכל קורא מזדמן ברשת, האתר יצר עבורם פורום פוריות חברתי שמעבר לפורום הגלוי לעיני כל שנותן מידע לכל אחד פורום פרטי בו אפשר להכנס רק בעזרת סיסמה הידועה לחברים מוכרים בלבד והיא נותנת אפשרות לבמה אישית בתוך המרחב הוירטואלי. 

IVF
מרפאה על גבעות הר הכרמל המספקת שירותי טיפולי פוריות .
הח"ג
מכון רפואי בבית-החולים אסותא ובו ניתנים טיפולים בתחום ההפריה החוץ-גופית .
הפריית מבחנה בשילוב צמחים
שימוש בצמחי מרפא בתהליך הפריית המבחנה לשם שיפור סיכויי ההריון והפוריות.
ivf
אתר הסבר אודות טיפולי פוריות המבוצעים בבית החולים אלישע.
עמותת חן לפריון וחיים
עמותה שהוקמה כדי לעזור לזוגות הסובלים מבעיות אי-פוריות.
מכון פוע``ה
מכון המספק ייעוץ והכוונה ברוח ההלכה לזוגות הסובלים מבעיות גניקולוגיות ופוריות.
עולם התינוק-לפני ההריון
מידע אודות בעיות פוריות וטיפולים רפואיים
doctors-פריון האישה והגבר
מידע אודות פריון בני הזוג באתר doctors.
יולדת-פוריות
מידע אודות טיפולי פוריות ובכלל על פוריות הגבר והאישה.
infomed-שאלות ותשובות
שאלות ותשובות בנושאי פוריות.
mamy-פוריות
מידע בנושאי פוריות באתר mamy.
דפי בריאות-פוריות והפריה
מיגע אודות הפריה חוץ גופית.
לה בריאות-פוריות
מידע בנושאי בריאות.
איל"ה
אודות האגודה הישראלית לחקר פוריות.
להיות
שיטה לאבחון וטיפול בעוברים, הריון ובעיות פוריות.
זמירי
מטפלת ברפלקסולוגי ומתמחה בטיפולי פוריות לנשים.
רפא
פתרונות לבעיות גוף ונפש ע"י רפואה משלימה (בעיות פוריות, מחלות נשים, מחלות מע' העיכול, מחלות אורטופדיות, מחלות עור, סרטן, מחלות פנימיות ועוד...)
טלי ביד רמ"ה
עמותה שהוקמה על ידי טלי חטואל ובנותיה הי"ד, אשר נרצחו בציר כיסופים בדרכם מגוש קטיף. העמותה עוסקת בסיוע ועזרה לזוגות בטיפולי פוריות.
פורטל eporiut
פורטל ישראלי בנושא פוריות המביא הן את הצד הרפואי והן את צידם של המטופלים.
אמריקן מדיקל סנטר
בית חולים פרטי בראשון לציון (כירוגיה כללית, עיניים, אורולוגיה, א.א.ג, אורתופדיה, מכון פוריות, מכון גסטרואנטרולוגי, פלסטיקה ואסתטיקה, רפואה משלימה, פיזיותרפיה, פילאטיס ועוד).
HMC
בית חולים פרטי בהרצליה. בבי"ח חדרי ניתוח, מח' אשפוז, מרפאות מומחים, מכונים (מכון הדמיה, מכון שמיעה, מכון גנטי, מכון פוריות, ועוד), מעבדות, פינוי אוירי ועוד.
מאיה שירותים רפואיים
מרכז רפואי המתמחה בניתוחים פלסטיים, מקרים מסובכים של עקרות (טיפולי פריון), קרדיולוגיה, ניתוחי לב, אורולוגיה, הפסקות הריון, ניתוחים לפרסקופים (ללא פתיחת בטן) ועוד.
המרכז הרפואי לבריאות הגבר
יעוץ , טיפול והדרכה בנושאים רפואיים המטרידים גברים: דלקות בדרכי המין והשתן, דלקות בערמונית, בעיות פוריות ועוד...
קולמדיק
שירותים בתחום רפואת העובר - אבחון ויעוץ גנטי, אולטרסאונד ופריון. ממוקמת בראשון לציון.
פוריות בדרך טבעית
מיכל שונברון מציעה שירותי ייעוץ, הכוונה וליווי בנושאי פוריות האישה, מניעת הריון טבעית וכניסה להריון.
שירלי תדהר
אתר הקליניקה של שירלי תדהר המתמחה בטיפול טבעי נטורופתי לבעיות פוריות בנשים, בעיות זרע בגברים ובגניקולוגיה. האתר כולל גם את פירוט הטיפולים הטבעיים הניתנים בקליניקה, למגוון רחב של בעיות כרוניות שכיחות נוספות.
פריון והריון
מרפאה לטיפול בבעיות פריון, בחיפה.
שיטת אביבה
שיטת אביבה היא שיטת אימון ייחודית המבוצעת באמצעות תרגילי התעמלות ומשפיעה על המערכת ההורמונאלית של האישה. השיטה נועדה לפתור באופן טבעי, ובלי התערבות חיצונית, בעיות פוריות, מחזור לא סדיר ותופעות גיל המעבר.
שיטת אביבה לשיפור הפוריות
מרכז לטיפול בשיטת אביבה. שיטת אביבה היא שיטת אימון ייחודית המבוצעת באמצעות תרגילי התעמלות ומשפיעה על המערכת ההורמונאלית של האישה.