רחוב ההריון

מנשא לתינוקפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

 

מנשא לתינוק

 

אז את כבר ברגע שאחרי, לא יאומן. התינוק נולד ואיתו הרבה תקוות וחלומות על הילד הרגוע שתמיד חלמת שיהיה לך- ופתאום, זה לא כ"כ פשוט. התינוק החדש שרק יצא לאויר העולם לא תמיד מבסוט והרבה פעמים רוצה רק דבר אחד- ידיים! אבל זה מאד מגביל- כשהתינוק על הידיים אי אפשר לעשות כלום בבית וכלום עם הילדים הגדולים שכבר בבית והגב כבר מראה שלא נעים לו והידיים מתחילות לכאוב, אחרי הכל גם המשקל של התינוק עולה. רגע לפני שאת באמת מתמוטטת- יש פיתרון שהציל אימהות רבות, המנשאים! יש שפע סוגים של מנשא לתינוק: מנשא צד ומנשא גב לתינוק, מנשא בד אלסטי ומנשא ארוג, מנשא מערבי- מנשא ילקוט ומנשא שבטי והמנשא המשולב- מנשא צמד. מנשא איכותי יהיה טוב ושמיש מגיל לידה/שלושה חודשים ועד לגיל שנתיים שלוש.

 

המנשא מטרתו לאפשר נשיאה של התינוק- ובהמשך הפעוט ללא צורך בשימוש בידי ההורה ואם המנשא איכותי הוא יחלק את המשקל של התינוק בצורה המיטבית מבחינת המעמסה על הגב והכתפיים. מכאן כמו שנכתב האפשרויות לנשיאה הן רבות ונכתוב על הבולטים שבהם.

 

המוכר לכולנו המשמש מגיל לידה זהו המנשא בד ארוך- זוהי למעשה רצועת בד טריקו אלסטי או בד ארוג ארוכה ורחבה אשר בעזרת צורות שונות של קשירה ניתן לשאת את התינוק בתנוחות מגוונות ביותר החל מתנוחת ערסול האידיאלית לתינוק שנולד ועד לפעוט המתעניין והגדל שנישא עם הפנים לעולם. מנשאים מסוג זה המוכרים ביותר הם: מנשארי ודומיו וכן מנשא לופי או מנשא שרון דרור שהם מנשאי בד עם האפיונים של המנשא בד ארוך אך ללא הצורך בקשירה.

 

מנשא גב- אם ישר חשבתם על המנשאי גב הגדולים והמסורבלים מהסוג הקשיח ואתם תוהים מה זה ולתינוק הקטן אתם טועים, ישנם סוגים רבים של מנשא גב אתני או מנשא גב מערבי המאפשרים נשיאה בצורה נעימה לאם ולתינוק. היתרון הגדול במנשא הגב שהוא מחמם פחות את ההורה ומאפשר נשיאה לאורך זמן רב יותר. ישנם מנשאי גב שמתאימים רק לנשיאה על הגב וישנם מנשאי גב שמתאימים גם לנשיאה קדמית (המתאימה מגיל צעיר יותר) או צידית ומאפשרים נשיאה בגיל צעיר יותר.  מנשאים מסוג זה הם מנשא יאמו, מנשא טליה, מנשא ארגו וכד'.

 

מנשא צד- מנשא צד הינו מנשא רצועת בד עם טבעת בד גדולה או קטנה המאפשרת כיוונון ומתיחה או טבעת קטנה יותר וכיוונון בעזרת רוכסנים. יש הטוענים שיתרונו הוא בכך שהוא הכי נוח ופשוט לתפעול וכן הוא הוא מתאים מגיל לידה עד פעוט בן שנתיים ויותר. ניתן להניק בקלות בתוך המנשא ויש המרגישות שזאת ההנקה בצורה הכי דיסקרטית ואישית.

 

מנשא מערבי- מנשאים מסוג זה מאופיינים במבנה קבוע ולא ניתן לשינוי, מבנה זה תומך במספר נקודות בעורפו וגבו של התינוק. השימוש בו פשוט מאד ותנוחת הנשיאה לרוב מוגבלת בו מנשיאה קדמית עם הפנים לכיוון ההורה או לבחוץ ובהמשך נשיאה על הגב. המנשא המוכר והיוקרתי מכולם מסוג זה הוא מנשא בייבי ביורן. חשוב לציין שיש מנשא מסוג מנשא צמד המאפשר שילוב של יתרונות המנשא השבטי על מגוון התנוחות שהוא מאפשר והמנשא המערבי על קלות השימוש והנשיאה. המנשא בעל רצועות קבועות בצדדים והחלק הנושא את התינוק הוא בצורת המנשא השבטי המאפשר את התנוחות מגיל לידה כערסול וכל שאר התנוחות השבטיות בהמשך.

 

תחילה נאמר שאין מנשא מושלם קולקטיבי, המנשא חייב להיות מתאים להורה ולתינוק גם יחד. לכל הורה צרכים שונים וכן גם לתינוקות השונים העדפות נשיאה שונות וגם אם נראה לכם שהתינוק פשוט לא אוהב כל סוג של מנשא חשוב לשים לב ולברר האם הוא לא רעב באותו הזמן, בעל צורך אחר שהמנשא לא עונה עליו או שצורת הנשיאה לא נכונה ונעימה לו כי יש הטוענים שאין דבר כזה שתינוק הנישא לא יהנה מכך- גם אם בכה בתחילה רוב התינוקות הלומדים להינשא יפיקו מכך את המירב בהמשך.

 

מקבץ מדגמי של יתרונות המנשא לתינוק:

 

תינוקות הנישאים בוכים פחות, לומדים יותר שכן הם נמצאים עם ההורה במרכז הפעילות שלו ולא מגבילים אותה ועל ידי החויות הסביבתיות הרבות שהוא עובר עם ההורה המוח מתפתח יותר- השילוב של רוגע שמערכת העצבים שכן התינוק נמצא במקום מוגן ומרגיע עבורו בשילוב האפשרות להחשף לעולם הגדול, לאנשים השונים ולרעשים השונים היא מיטבית עבור הלמידה של התינוק, ההורה לומד את התינוק שכן הוא נמצא איתו באינטראקציה מתמדת ועובדה זאת מסיבה להורה סיפוק והנאה מהזמן המשותף שלהם יחד בלי הצורך לעצור את העולם בדומה לנשיאה בידיים, המנשא אף תומך בהנקה שכן האם צמודה לתינוק ועל ידי כך מזהה ביתר קלות את סימני הרעב הראשוניים של התינוק- לעיתים התינוק רוצה לינוק יותר בשל הקרבה הגדולה הזאת לאם אך יש בכך יתרונות להסדרת ייצור החלב של האם והרגעת מערכת העיכול של התינוק.

 

בכל מקרה- טוב לדעת שיש מידי פעם אירועים מסוג הפנינג מנשאים המאפשר נסיון של סוגי מנשאים שונים באירוע מיוחד ואם פספסתם את ההפנינג יש היום אפילו אפשרות לקבוע פגישה עם יועצת מנשאים שתעזור לכם להחשף למגוון המנשאים הרחב, להתנסות בהם ולהחליט מתוך נחת והתאמה מירבית לצרכים שלכם מהו המנשא האידיאלי עבורכם, לעיתים ליועצת המנשאים יש את האפשרות לשכור את המנשא לתקופה או לקנות מנשא יד שניה. אז שלא תגידו שלא אמרנו לכם....

 

.

 

 

טונדרה
רשת חנויות המתמחה בציוד סקי מחנאות ועוד (תרמילים, מנשאים, מנשאי תינוקות לטיולים, בגדי ונעלי מטיילים, ציוד לבית ולגן...)
טפליא
מתמחה בעיצוב וייצור בגדי תינוקות וילדים ומוצרי טקסטיל (כגון מנשאים לתינוקות) יחודיים נוספים תוצרת כחול לבן.
בייבי שופ
חנות מקוונת למוצרי תינוקות וילדים (עגלות, בטיחות, כסאות אוכל, ריהוט, מנשאים, צעצועים, מצעים, מוצרים קטנים).
שרון דרור
שרון דרור עיצוב וייצור מוצרי טקסטיל לחדרים, תינוקות, ילדים ונוער, בגדים, תיקים, מצעים, וילונות, שמיכות, אהילים, מזרני פעילות, משטח החתלה, מגן ראש, כילות, סלי אחסון, מנשא תינוק טבעי, ציורים, חבילות לידה, הזמנות לפי גודל וגוון בד.
אומנות בבד
עיצוב ויצור מוצרים לחדרי ילדים ותינוקותL וילונות, פתרונות אחסון מבד, תיקים ועוד.
סלגוזל
מנשא לתינוקות מגיל 4 חודשים ואילך.
שיח הטבע
מציג את יתרונות השימוש בחיתולי בד.
דרך
סטודיו לעיצוב מוצר המתמחה בייצור ביגוד ומוצרים להריון הנקה ואחרי לידה.
מוצ'ילר
אתר תוכן וחנות מקוונת בתחומי התרמילאות, המחנאות והספורט האתגרי. (תיקים, תרמילים, מנשאים לתינוקות, נעלים, ביגוד ועוד).
לופי
מוצרים לליווי התפתחותי מגיל לידה ואילך.
בשבילנו
חנות מקוונת למוצרים טבעיים ואקולוגיים.
Kooali Babies
מנשא בד לנשיאת תינוקות.
דברימים
מוצרינו עשויים עבודת יד (מנשאים, בגדים מבד, צעצועי בד).
המנשא הנכון
מנשאים מגוונים למכירה.
אתר המנשאים הישראלי
אתר המנשאים הישראלי שם לו למטרה להתאים מנשא לכל אמא.
חיבוקים - מוצרים חובקי עולל
מעצבת מוצרי טקסטיל לתינוקות (מנשאים, צעצועים רכים, מגן ראש למיטות ועוד...).
תליני - יופי של מנשא
מעצבת מגוון מנשאים לתינוקות בבדים שונים ומגוונים.
moms
עגלות תינוק, מושבי בטיחות לרכב, מנשאים... הנחיות בטיחות, טיפים והמלצות לבחירת מוצרי תינוקות.
מנשא צמד
מנשא המשלב את יתרונות המנשאים המערביים והמנשאים האתניים.
בייבי סטור שדרות
חנות מוצרי תינוקות.
המנשא של טליה
אתר מידע, שירות ומכירה של מנשא לתינוק "המנשא של טליה". כולל מידע מקיף, תמונות ופירטי התקשרות.
WearYourBabe
יעוץ והדרכה בנשיאת תינוקות ושיווק כל סוגי המנשאים.