רחוב ההריון

מוסיקה לתינוקותפיית החלב - המומחית לתחום חזיות הנקה
אוהבים את רחוב ההריון? תעבירו את זה הלאה 

מוסיקה לגיל הרך – מוסיקה לתינוקות

 

בואו נעשה ניסוי קטן, הנה שני שירים, שירו אותם לעצמכם:

"לילה לילה מסתכלת הלבנה..." או"נומי נומי ילדתי..." אם מה שבא לכם לעשות זה לפהק ולעצום עיניים סימן שגם אתכם הרדימו בעזרת שירי ערס אלה או דומים להם. דורות של ילדים גדלו ועדיין גדלים על השירים האלה ונרדמים איתם מידי לילה ולילה. הילדות של כולנו משולבת במוסיקה בכל צעד ושעל- אז מה יש במוסיקה שיש לה שפה משלה? שהיא כ"כ משפיעה על מצבו של ילד? מוסיקה איכותית יכולה לשמח או להעציב, לעורר או להרדים והכל בעזרת כמה צלילים...

 

מחקרים מדעיים מלמדים אותנו של מוסיקה בגיל הרך יש חשיבות רבה במיוחד, היא תורמת לפיתוח החשיבה המוסיקלית וליצירתיות, מפתחת את האינטליגנציה הרגשית, מפתחת קואורדינציה ודימוי עצמי, מחזקת את הביטחון העצמי, תומכת בזיכרון ומעודדת את הדימיון ואף משפרת את מיומנויות השפה וההגיון. כל זאת ועו סגולות רבות הם הבסיס ההגיוני העומד מאחורי התפתחות העולם הענק של שיעורי מוסיקה לגיל הרך ותאמינו או לא- ההרגעה על ידי שיר הערס היא מוכחת גם כן, שבזמן שיר הערס ההורמונים הגורמים ללחץ יורדים ולכן פתאום אחרי שיר רגוע הילד השתפר פלאים.

 

אז אם חיפשתם הפעלות לגיל הרך, והשתכנעתם וחשקה נפשיכם דווקא בשיעורי מוסיקה לפעוטות אבל התינוק שלכם רק בן חודש ואתם להוטים לעורר בו את השפעותיה הרבות של המוסיקה לגיל הרך- תתחילו לשיר! כן, גם אם לא שרתם בסולו עד היום, זה הזמן להתחיל והקפידו לשמור על קשר עיו בזמן השירה- כך תכפילו את היתרונות הגדולים שבמוסיקה ואל תחסכו בתנועות. תתפלאו אבל לתינוק יש חשיבות רבה בשמיעה של קול הוריו (ויסלחו לי האבות) ובמיוחד של אימו במיוחד בתקופת חייו הראשונה. שלבו את השירים בכל מהלך היום שלכם או לפני מהלכים משמעותיים עבורו- שיר לבוקר טוב ושיר בזמן האוכל, שיר לשעת האמבטיה ושיר מיוחד להשכבה, כל אלו ירגיעו את התינוק בשגרת יומו הנבנית.

בנוסף לשירה שלכם, אתם יכולים להאזין עם ילדכם יחד לסגנונות מוסיקה שונים ושתפו אותו מהי המוסיקה המועדפת עליכם, והכי חשוב- עקבו אחריו! איזו מוסיקה משמחת אותו ואיזה דווקא מעצבנת ועל זאת הדרך שכן כמו שעלינו כל מוסיקה משפיעה באופן שונה כך גם על האיש הקטן הגדל איתנו.

 

אז בינתיים שרתם ושרתם, התינוק הקטן כבר נהיה לפעוט- ואתם מתלבטים אם לשלוח את ילדיכם לשיעורי מוסיקה לפעוטות ואתם לא באמת יודעים במה מדובר. מדובר בחוויה קבוצתית בה יש חשיפה למגוון רחב של שירים, דקלומים, סגנונות מוסיקה ופעילויות המחזקות ומפתחות קשריים מוסיקליים. החוויה הקבוצתית המונחית מעצימה את ההנאה של ההורה וכמובן של הפעוט ומגבירה את יכולה למידה והחיקוי של הפעוט. הפעילות מתבצעת בעזרת ריקוד, שירה, מגע ומקצב.

 

במידה והחלטתם שלא לקחת חלק בעולם שיעורי המוסיקה לילדים, גם זה בסדר! רק חשוב לשים את הדגש למוסיקה בבית, שהילד לא יפספס הנאה כ"כ גדולה המשולבת בלימוד התפתחותי משמעותי. כמו שכתבנו בתחילה: שירו איתו ולבד, האזינו למוסיקה מגוונת- למדו מהו טעמו האישי, רקדו איתו ולידו, תנו לו להקיש- אם קשקשנים שונים או ועל הסירים שבמטבח וזה כידוע הכי משובח שהרי התיפוף זהו דבר כל כך נפלא- מוציא אנרגיה, משחרר לחץ ומרגיעה. אם יש לכם כלי נגינה תנו לו להתנסות בהפקת צלילים- בלי לחץ של "הנה תלחץ פה, ואחרי זה פה..." סתם- הפקת צלילים אישית ועצמאית.

 

אז אם חשבתם שתחום הריתמיקה לגיל הרך היא דבר מיותר, אנו מקווים שעכשיו כבר לא תזלזלו בסגולותיה של המוסיקה ובמיוחד במוסיקה לגיל הרך.

 

והעיקר- שיהיה בשמחה!! כי אין דבר יותר משמח מלשיר ולרקוד עם הילדים שלנו. נסו ותהנו!!

 

דיסק הזיכרונות שלי
תקליטור המשמש מזכרת לילד מתקופת שהותו בגן.
דיסקידס
חברה המתמחה במוזיקה חינוכית לגיל הרך.
Wiz Kids
חנות מקוונת המציעה קלטות וידאו, מוסיקה לגיל הרך, ספרי הפעלה וספרי קריאה לילדים .
מתנה לילדים
חנות מקוונת לקלטות וידאו ודיסקים המיועדים לילדים ופעוטות.
Songy
דיסק עם 10 שירים לילדים בגיל הרך.
אבן-חן אירית
מציעה חוגים לגיל הרך בתחומי חינוך מוסיקלי ולמידה.
דיסקלי
דיסקלי -דיסק אישי לילדים ובו עשרה שירים כאשר שמו של ילדכם מושר מספר פעמים בכל שיר. במספר שפות. דיסקלי באהבה - שיר אישי למבוגרים - הצעת נישואים,באהבה,שיר תודה....
מתן אריאל וחברים
מתן אריאל וחבריו מציגים: שירי חגים ושירי ילדים מהקלאסיקה הישראלית בביצועים חדשים ומרגשים. העיבודים המוזיקלים בתקליטורי "מתן אריאל וחברים" נוצרו במיוחד עבור ילדים, אבל גם ההורים יהנו מהם!
פעוטות שומעים
סדרת תקליטורים לילדים בגילאי 0-3 עם נעימות על פי הלהיטים הגדולים של כל הזמנים: פינק פלויד, קווין, החיפושיות ועוד.